• Ak Parti bayram mesaisinde arti icon
  Ak Parti bayram mesaisinde
 • Bayram'ın acı yüzü: 82 ölü, 408 yaralı arti icon
  Bayram'ın acı yüzü: 82 ölü, 408 yar...
 • TRABZONSPOR, YENİ SEZON HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR
arti icon
  TRABZONSPOR, YENİ SEZON HAZIRLIKLAR...
 • MİLLİ EĞİTİM’DEN 3. ULUSAL KALIP YARIŞMASI’NA TAM DESTEK
arti icon
  MİLLİ EĞİTİM’DEN 3. ULUSAL KALIP YA...
 • KAMYONETİN ÇARPTIĞI BİSİKLETLİ ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ
arti icon
  KAMYONETİN ÇARPTIĞI BİSİKLETLİ ÇOCU...
 •  

  Hacer Cengiz 4 Aydır Kayıp!

  Hacer Cengiz 4 aydır kayıp, Müge Anlı Programında Hacer Cengiz'i arıyor, Uşak Valisi Seddar YAvuz seferberlik ilan etti

   
  Hacer Cengiz 4 Aydır Kayıp!
   Ocak ayından bu yana kayıp olan 83 yaşında ki Hacer Cengiz için Vali Seddar Yavuz seferberlik ilan etti. Banaz' ın Suzuz Köyü'nde ikamet etmekte olan Hacer Cengiz Ocak ayının başından beri kayıp. 1931 doğumlu Cengiz Suzuz Köyü'nde tek Başına yaşıyordu. Tek oğlu olan Hacer Cengiz' in maddi zorluk çektiği ve oğlu ile gelini tarafından da bakılmadığı öne sürüldü. ATV'de yayınlanan 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' Programına konu olan Uşak'lı Hacer Cengiz' in kayboluşu Uşak Valisi Seddar Yavuz' u harekete geçirdi. 2 gündür Ocak ayından beri kayıp olan Hacer Cengiz ile ilgili yayınlar yapılıyor olması Seddar Yavuz'u ve Uşak İl Jandarma Komutanlığı'nı harekete geçirdi. 3 Nisan Perşembe günü Müge Anlı' nın programına katılan Hacer Cengiz' in oğlu Emin Muhammet Cengiz ve gelini 4 aydır kayıp olan Cengiz'i aramaya geldiklerini belirtmişler. Kayıp Hacer Cengiz ve oğlu ile gelinini tanıyan Suzuz Köyü halkından bir kaç kişi Müge Anlı' nın canlı yayınına bağlanarak Hacer Cengiz'in gelini ile oğlunu suçlamış ve annelerine bakmadıklarını Cengiz'in çöpten yemek topladığını iddia ettiler. 
  4 aydır kayıp Hacer Cengiz için bir basın açıklaması yayınlayan Vali Seddar Yavuz, tüm ekipleri Cengiz'i bulmaları için şüpheli görünen yerlere gönderdiğini ve araştırma çalışmalarını hızla sürdürdüklerini söyledi. Uşak Valisi Seddar Yavuz' un Müge Anlı tarafından canlı yayında da okunan basın açıklaması; 
  “Ulusal bir televizyon kanalında 3-4 Nisan 2014 tarihlerinde yayınlanan bir programda adı geçen ve 2014 yılı ocak ayı başından bu yana kaybolduğu ve kendisinden bir daha haber alınamadığı belirtilen 1931 doğumlu Hacer Cengiz isimli vatandaşımız ile ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesine ihtiyaç duyulmuştur.
  Uşak İli Banaz ilçemize bağlı Susuz köyü nüfusuna kayıtlı Mehmet kızı 1931 doğumlu Hacer CENGİZ’in, tek başına ikamet ettiği köyde ocak ayının başında kaybolduğu ve kendisinden haber alınamadığının 15.01.2014 tarihinde oğlu Emin Muhammet Cengiz ve köy muhtarının bildirmesi üzerine,
  16.01.2014 ve 13.02.2014 tarihleri arasında 14 ayrı günde; Uşak İl Jandarma Komutanlığına bağlı personel ve iz arama takip köpeği, İl Afet Ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) arama ve kurtarma ekibi, İlçe Jandarma Komutanlığı timleri ile birlikte jandarmanın ve köylülerin gösterdiği alanlarda, arazi arama ve taraması yapılmış, kayıp şahısla ilgili bir bulguya ulaşılamaması üzerine aranacak başka bir bölge kalmadığından arama sonlandırılmıştır.
  Bu olay ile ilgili olarak, Uşak Valiliği İl AFAD ekiplerimizce 13.02.2014 tarihinde ikinci defa köy çevresinde ve köye yakın şahsın kendisini ulaşabileceği veya başka şahıs veya şahısların götürüp atması muhtemel göletlerde su altı ve su üstü arama ve kurtarma ekipleri tarafından arama ve tarama çalışmalarını yapmış; tüm aramalara rağmen bir bulguya rastlanmadığından arama tarama çalışmaları sonlandırılmıştır.
  Kayıp şahıs ile ilgili adli makamlarca da soruşturma yapılmakta olup; adı geçenin bilgileri jandarma ve emniyet sistemlerine girilmiş, bilgi paylaşımı yapılmış, tüm arama çalışmalarına rağmen adı geçen kayıp Hacer Cengiz’in izine henüz rastlanmamıştır.
  Valiliğimizce titiz bir şekilde takip edilen konuyla ilgili soruşturma devam etmektedir.
  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
  Müge Anlı' nın da, ilgi ve alakasından ötürü teşekkür ederek okuduğu basın açıklaması sonrası aramalar devam etmekte.
   
   
  05.04.2014
   
   

  İlgili Haberler

   
  Etiketler
   
   
   
  facebook twitter youtube
   

   
   
  facebook twitter youtube
   
   

  Yazarlar

   
  vahap tecim PROF. DR. Vahap TECİM Dokuz Eylül Üniversitesi İ.İ.B.F.
  vahap tecim Jeyan GEDİK Modacı - Stilist
  vahap tecim Gökçen Berk ARIK Finans Uzmanı
  vahap tecim Gökhan BAYRAM Hitabet Uzmanı
  vahap tecim Alphan Manas Brightwell Holding Ceo
  vahap tecim Erdem Can ÖZDEMİR Siyaset Bilimi Ve Dış Politika Uzmanı
  vahap tecim İnanç AVADİT Eleştiri, Deneme
   
  karikatur
  • karikaturler
  • karikaturler
  • karikaturler
  • karikaturler
  • karikaturler
   
  #

  FOTO GALERi

  ViDEO GALERi

   
   
  Egem Haber